S1812R-822H FIXED IND 8.2UH 372MA 1.44OHM SM
Mfr Part #:
S1812R-822H
Mfr Name: API Delevan Inc.
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 8.2UH 372MA 1.44OHM SM
Stock on Request
S1812R-822H Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
S1812R-822H Description
Short technical summary and product information.
S1812R-822H Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
S1812R-822H Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
S1812-822H
S1812-822H
API Delevan Inc.