S0402-68NJ1 FIXED IND 68NH 100MA 1.18OHM SMD
Mfr Part #:
S0402-68NJ1
Mfr Name: API Delevan Inc.
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 68NH 100MA 1.18OHM SMD
Stock on Request
S0402-68NJ1 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
S0402-68NJ1 Description
Short technical summary and product information.
S0402-68NJ1 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
S0402-68NJ1 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
S0402-68NJ1B
S0402-68NJ1B
API Delevan Inc.
View Part
S0402-68NJ1C
S0402-68NJ1C
View Part
S0402-68NJ1D
S0402-68NJ1D
S0402-68NJ1E
S0402-68NJ1E