S-1133B54-U5T1U IC REG LINEAR 5.4V 300MA SOT89-5
Mfr Part #:
S-1133B54-U5T1U
Mfr Name: ABLIC Inc.
ABLIC Inc.
Description:
IC REG LINEAR 5.4V 300MA SOT89-5
Stock on Request
S-1133B54-U5T1U Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Control Features
Current
Mounting Type
Number of Regulators
Operating Temperature
Output Configuration
Output Type
PSRR
Protection Features
Supplier Device Package
Voltage
Voltage Dropout (Max)
S-1133B54-U5T1U Description
Short technical summary and product information.
S-1133B54-U5T1U Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
S-1133B54-U5T1U Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
S-1133B50-U5T1U
S-1133B50-U5T1U
ABLIC Inc.
IC REG LINEAR 5V 300MA SOT89-5