RW3R0DBR005JT RES 0.005 OHM 5% 3W J LEAD
Mfr Part #:
RW3R0DBR005JT
Available from 1 distributors
Mfr Name: Ohmite
Ohmite
Description:
RES 0.005 OHM 5% 3W J LEAD
Total Stock: 500 pcs
RW3R0DBR005JT Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
500 pcs
500 pcs On Request 1 On Request On Request 1970-01-01 00:08:23 On Request On Request
RW3R0DBR005JT Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Composition
Features
Height
Number of Terminations
Operating Temperature
Power (Watts)
Resistance
Size
Supplier Device Package
Tolerance
RW3R0DBR005JT Description
Short technical summary and product information.
RES 0.005 OHM 5% 3W J LEAD
RW3R0DBR005JT Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
RW3R0DBR005JT Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
RW3R0DBR005JE
RW3R0DBR005JE
Ohmite
RES 0.005 OHM 5% 3W J LEAD
View Part
RW3R0DBR005JET
RW3R0DBR005JET
RES 0.005 OHM 5% 3W J LEAD
View Part
RW3R0DBR005J
RW3R0DBR005J
RES SMD 5M OHM 5% 3W J LEAD