RW3R0DBR005JET RES 0.005 OHM 5% 3W J LEAD
Mfr Part #:
RW3R0DBR005JET
Mfr Name: Ohmite
Ohmite
Description:
RES 0.005 OHM 5% 3W J LEAD
Stock on Request
RW3R0DBR005JET Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Composition
Features
Height
Number of Terminations
Operating Temperature
Power (Watts)
Resistance
Size
Supplier Device Package
Tolerance
RW3R0DBR005JET Description
Short technical summary and product information.
RES 0.005 OHM 5% 3W J LEAD
RW3R0DBR005JET Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
RW3R0DBR005JET Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
RW3R0DBR005JT
RW3R0DBR005JT
Ohmite
RES 0.005 OHM 5% 3W J LEAD
View Part
RW3R0DBR005JE
RW3R0DBR005JE
RES 0.005 OHM 5% 3W J LEAD
View Part
RW3R0DBR005J
RW3R0DBR005J
RES SMD 5M OHM 5% 3W J LEAD