RFG45N06LE 45A, 60V, 0.028OHM, N-CHANNEL,
Mfr Part #:
RFG45N06LE
Mfr Name: Harris Semiconductor
Harris Semiconductor
Description:
45A, 60V, 0.028OHM, N-CHANNEL,
Stock on Request
RFG45N06LE Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Drain to Source Voltage (Vdss)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
FET Type
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
Mounting Type
Operating Temperature
Power Dissipation (Max)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
Supplier Device Package
Technology
Vgs (Max)
Vgs(th) (Max) @ Id
RFG45N06LE Description
Short technical summary and product information.
45A, 60V, 0.028OHM, N-CHANNEL,