RF292DJB CONN 2.92MM J COMP MNT
Mfr Part #:
RF292DJB
Mfr Name: BULGIN COMPONENTS
BULGIN COMPONENTS
Description:
CONN 2.92MM J COMP MNT
Stock on Request
RF292DJB Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Center Contact Material
Connector Style
Connector Type
Contact Termination
Fastening Type
Frequency
Housing Color
Impedance
Mounting Feature
Mounting Type
Number of Ports
Shield Termination
RF292DJB Description
Short technical summary and product information.
CONN 2.92MM J COMP MNT
RF292DJB Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
RF292DJB Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
02K722-40MS3
02K722-40MS3
Rosenberger
2.92MM VERTICAL JACK PCB 26.5GHZ
View Part
Cinch
CONN 2.92MM JACK STR 50OHM
View Part
Cinch
CONN 2.92MM JACK STR 50OHM 40GHZ