RF292A2JEGA CONN 2.92MM J FLNG MNT 2HOLE
Mfr Part #:
RF292A2JEGA
Mfr Name: BULGIN COMPONENTS
BULGIN COMPONENTS
Description:
CONN 2.92MM J FLNG MNT 2HOLE
Stock on Request
RF292A2JEGA Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Center Contact Material
Connector Style
Connector Type
Contact Termination
Fastening Type
Frequency
Housing Color
Impedance
Mounting Feature
Mounting Type
Number of Ports
Shield Termination
RF292A2JEGA Description
Short technical summary and product information.
CONN 2.92MM J FLNG MNT 2HOLE
RF292A2JEGA Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
RF292A2JEGA Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
02K722-40MS3
02K722-40MS3
Rosenberger
2.92MM VERTICAL JACK PCB 26.5GHZ
View Part
Cinch
CONN 2.92MM JACK STR 50OHM
View Part
Cinch
CONN 2.92MM JACK STR 50OHM 40GHZ