REG104GA-3.3 IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT223-6
Mfr Part #:
REG104GA-3.3
Available from 1 distributors
Mfr Name: Texas Instruments
Texas Instruments
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT223-6
Total Stock: 13,197 pcs
REG104GA-3.3 Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
13,197 pcs
13197 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
REG104GA-3.3 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Control Features
Current
Mounting Type
Number of Regulators
Operating Temperature
Output Configuration
Output Type
PSRR
Protection Features
Supplier Device Package
Voltage
Voltage Dropout (Max)
REG104GA-3.3 Description
Short technical summary and product information.
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT223-6
REG104GA-3.3 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
REG104GA-3.3 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
REG104GA-3.3/2K5
REG104GA-3.3/2K5
Texas Instruments
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT223-6
View Part
REG104GA-2.5
REG104GA-2.5
IC REG LINEAR 2.5V 1A SOT223-6
View Part
REG104GA-3/2K5
REG104GA-3/2K5
IC REG LINEAR 3V 1A SOT223-6
REG104GA-3
REG104GA-3
IC REG LINEAR 3V 1A SOT223-6