RD07C16RGR SWITCH ROTARY DIP 16POS 0.1A 50V
Mfr Part #:
RD07C16RGR
Description:
SWITCH ROTARY DIP 16POS 0.1A 50V
Stock on Request
RD07C16RGR Specifications Quick View
Washable
RD07C16RGR Description
Short technical summary and product information.
RD07C16RGR Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
RD07C16RGR Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
RD07C16RGT
RD07C16RGT
CIT Relay and Switch