RAC40-0512DA-E-ST AC/DC CONVERTER 5V 12V 40W
Mfr Part #:
RAC40-0512DA-E-ST
Mfr Name: Recom Power
Recom Power
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 12V 40W
Stock on Request
RAC40-0512DA-E-ST Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Approval Agency
Current
Efficiency
Features
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Type
Voltage
RAC40-0512DA-E-ST Description
Short technical summary and product information.
AC/DC CONVERTER 5V 12V 40W