RAC03-3.8SC AC/DC CONVERTER 3.8V 3W
Mfr Part #:
RAC03-3.8SC
Mfr Name: Recom Power
Recom Power
Description:
AC/DC CONVERTER 3.8V 3W
Stock on Request
RAC03-3.8SC Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Approval Agency
Current
Efficiency
Features
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Standard Number
Type
Voltage
RAC03-3.8SC Description
Short technical summary and product information.
AC/DC CONVERTER 3.8V 3W
RAC03-3.8SC Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
RAC03-3.8SC Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
RAC03-3.3SC
RAC03-3.3SC
Recom Power
AC/DC CONVERTER 3.3V 3W