RAC02-15SGA AC/DC CONVERTER 15V 2W
Mfr Part #:
RAC02-15SGA
Mfr Name: Recom Power
Recom Power
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 2W
Stock on Request
RAC02-15SGA Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Approval Agency
Features
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Size
Type
Voltage
RAC02-15SGA Description
Short technical summary and product information.
AC/DC CONVERTER 15V 2W
RAC02-15SGA Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
RAC02-15SGA Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
RAC02-3.3SGA
RAC02-3.3SGA
Recom Power
AC/DC CONVERTER 3.3V 2W
View Part
AC/DC CONVERTER 24V 2W