R46KR415040M1K CAP FILM 1.5UF 10% 560VDC RADIAL
Mfr Part #:
R46KR415040M1K
Mfr Name: KEMET
KEMET
Description:
CAP FILM 1.5UF 10% 560VDC RADIAL
Stock on Request
R46KR415040M1K Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Dielectric Material
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Ratings
Size
Termination
Tolerance
Voltage Rating
R46KR415040M1K Description
Short technical summary and product information.