R46KI21000001K1 CAP FILM 10000PF 10% 560VDC RAD
Mfr Part #:
R46KI21000001K1
Mfr Name: KEMET
KEMET
Description:
CAP FILM 10000PF 10% 560VDC RAD
Stock on Request
R46KI21000001K1 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Dielectric Material
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Ratings
Size
Termination
Tolerance
Voltage Rating
R46KI21000001K1 Description
Short technical summary and product information.