R21-4-7.50A-B06IV-V CIR BRKR 7.5A 250VAC 65VDC
Mfr Part #:
R21-4-7.50A-B06IV-V
Mfr Name: SENSATA
SENSATA
Description:
CIR BRKR 7.5A 250VAC 65VDC
Stock on Request
R21-4-7.50A-B06IV-V Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
R21-4-7.50A-B06IV-V Description
Short technical summary and product information.
CIR BRKR 7.5A 250VAC 65VDC