R11-1-20.0A-R06CV-V CIR BRKR 20A 125VAC 32VDC
Mfr Part #:
R11-1-20.0A-R06CV-V
Mfr Name: SENSATA
SENSATA
Description:
CIR BRKR 20A 125VAC 32VDC
Stock on Request
R11-1-20.0A-R06CV-V Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
R11-1-20.0A-R06CV-V Description
Short technical summary and product information.
CIR BRKR 20A 125VAC 32VDC