R11-1-15.0A-34828-1 CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER
Mfr Part #:
R11-1-15.0A-34828-1
Mfr Name: SENSATA
SENSATA
Description:
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER
Stock on Request
R11-1-15.0A-34828-1 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Approval Agency
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
R11-1-15.0A-34828-1 Description
Short technical summary and product information.
R11-1-15.0A-34828-1 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
R11-1-15.0A-34828-1 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
R11-62-15.0A-B121IV-V
R11-62-15.0A-B121IV-V
SENSATA
CIR BRKR MAG-HYDR 15A ROCKER
View Part
R11-2-15.0A-R01IV
R11-2-15.0A-R01IV
CIR BRKR MAG-HYDR 15A ROCKER
View Part
R11-1-15.0A-9641-1
R11-1-15.0A-9641-1
R11-2-15.0A-B06CV-V
R11-2-15.0A-B06CV-V
CIR BRKR 15A 125VAC 32VDC