QT216G-27.000MDDQ-T 2.0X1.6 20PPM @25C 20PPM (-20 TO
Mfr Part #:
QT216G-27.000MDDQ-T
Mfr Name: QST
QST
Description:
2.0X1.6 20PPM @25C 20PPM (-20 TO
Stock on Request
QT216G-27.000MDDQ-T Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
ESR (Equivalent Series Resistance)
Frequency
Frequency Stability
Frequency Tolerance
Height
Load Capacitance
Mounting Type
Operating Mode
Operating Temperature
Size
Type
QT216G-27.000MDDQ-T Description
Short technical summary and product information.
QT216G-27.000MDDQ-T Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
QT216G-27.000MDDQ-T Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
7R-27.000MDDQ-T
7R-27.000MDDQ-T
TXC Corporation
CRYSTAL 27.0000MHZ 10PF SMD
View Part
FTS
2.0x1.6 XTAL 20ppm 20ppm 10pF