QT161S-32.000MEEE-T 1.6X1.2 10PPM @25C 10PPM (-20 TO
Mfr Part #:
QT161S-32.000MEEE-T
Mfr Name: QST
QST
Description:
1.6X1.2 10PPM @25C 10PPM (-20 TO
Stock on Request
QT161S-32.000MEEE-T Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
ESR (Equivalent Series Resistance)
Frequency
Frequency Stability
Frequency Tolerance
Height
Load Capacitance
Mounting Type
Operating Mode
Operating Temperature
Size
Type
QT161S-32.000MEEE-T Description
Short technical summary and product information.
QT161S-32.000MEEE-T Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
QT161S-32.000MEEE-T Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
Q 32,0-JXS11-12-10/10-FU-LF
Q 32,0-JXS11-12-10/10-FU-LF
Jauch Quartz GmbH
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
View Part
8Q-32.000MEEE-T
8Q-32.000MEEE-T
TXC Corporation
CRYSTAL 32MHZ 12PF SMD