QAP3T105KRUCHB CAP FILM
Mfr Part #:
QAP3T105KRUCHB
Mfr Name: Nichicon
Nichicon
Description:
CAP FILM
Stock on Request
QAP3T105KRUCHB Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Dielectric Material
Mounting Type
Operating Temperature
Termination
Tolerance
QAP3T105KRUCHB Description
Short technical summary and product information.
CAP FILM
QAP3T105KRUCHB Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
QAP3T105KRUCHB Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PHC1604100KJ
PHC1604100KJ
Nichicon
CAP FILM 1UF 10% 600VDC AXIAL