PUD-1205BS DC/DC CONVERTER 12V INPUT, +/-5V
Mfr Part #:
PUD-1205BS
Mfr Name: Diwell Electronics
Diwell Electronics
Description:
DC/DC CONVERTER 12V INPUT, +/-5V
Stock on Request
PUD-1205BS Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Approval Agency
Current
Efficiency
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Type
Voltage
PUD-1205BS Description
Short technical summary and product information.
PUD-1205BS Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
PUD-1205BS Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PUD-0505BS
PUD-0505BS
Diwell Electronics
DC/DC CONVERTER 5V INPUT, +/-5V
View Part
DC/DC CONVERTER 24V INPUT, +/-5V