PTS60-02L-104B2 SLIDE POT 100K OHM 0.5W TOP 60MM
Mfr Part #:
PTS60-02L-104B2
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
SLIDE POT 100K OHM 0.5W TOP 60MM
Stock on Request
PTS60-02L-104B2 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Adjustment Type
Fader Type
Mounting Type
Power (Watts)
Resistance
Size
Tolerance
Travel Range
PTS60-02L-104B2 Description
Short technical summary and product information.