PTF60-083T-103B1 SLIDE POT 10K OHM 0.5W TOP 60MM
Mfr Part #:
PTF60-083T-103B1
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
SLIDE POT 10K OHM 0.5W TOP 60MM
Stock on Request
PTF60-083T-103B1 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Adjustment Type
Fader Type
Mounting Type
Power (Watts)
Resistance
Size
Tolerance
Travel Range
PTF60-083T-103B1 Description
Short technical summary and product information.