PTE60-122C-104A2 SLIDE POT 100K OHM 0.1W TOP 60MM
Mfr Part #:
PTE60-122C-104A2
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
SLIDE POT 100K OHM 0.1W TOP 60MM
Stock on Request
PTE60-122C-104A2 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Adjustment Type
Fader Type
Mounting Type
Power (Watts)
Resistance
Size
Tolerance
Travel Range
PTE60-122C-104A2 Description
Short technical summary and product information.