PQ2007-2R2-25-G FIXED IND 2.2UH 25A 3.5 MOHM SMD
Mfr Part #:
PQ2007-2R2-25-G
Mfr Name: Standex-Meder Electronics
Standex-Meder Electronics
Description:
FIXED IND 2.2UH 25A 3.5 MOHM SMD
Stock on Request
PQ2007-2R2-25-G Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Type
PQ2007-2R2-25-G Description
Short technical summary and product information.