PM5404.152NLT FIXED IND 1.5UH 12A 9 MOHM SMD
Mfr Part #:
PM5404.152NLT
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 1.5UH 12A 9 MOHM SMD
Stock on Request
PM5404.152NLT Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
PM5404.152NLT Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 1.5UH 12A 9 MOHM SMD
PM5404.152NLT Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
PM5404.152NLT Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PA5404.152NLT
PA5404.152NLT
Pulse Electronics
FIXED IND 1.5UH 12A 9 MOHM SMD