PM5022S-330M-RC FIXED IND 33UH 2.5A 83 MOHM SMD
Mfr Part #:
PM5022S-330M-RC
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 33UH 2.5A 83 MOHM SMD
Stock on Request
PM5022S-330M-RC Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
PM5022S-330M-RC Description
Short technical summary and product information.
PM5022S-330M-RC Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
PM5022S-330M-RC Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
SRR1806-330M
SRR1806-330M
Bourns