PM3340-100M-RC FIXED IND 10UH 3.5A 33 MOHM SMD
Mfr Part #:
PM3340-100M-RC
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 10UH 3.5A 33 MOHM SMD
Stock on Request
PM3340-100M-RC Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
PM3340-100M-RC Description
Short technical summary and product information.
PM3340-100M-RC Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
PM3340-100M-RC Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PM3340-100M
PM3340-100M
Bourns