PM3308-151M FIXED IND 150UH 500MA 1.2OHM SMD
Mfr Part #:
PM3308-151M
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 150UH 500MA 1.2OHM SMD
Stock on Request
PM3308-151M Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
PM3308-151M Description
Short technical summary and product information.