PM3308-102M FIXED IND 1MH 50MA 8.4 OHM SMD
Mfr Part #:
PM3308-102M
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 1MH 50MA 8.4 OHM SMD
Stock on Request
PM3308-102M Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
PM3308-102M Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 1MH 50MA 8.4 OHM SMD
PM3308-102M Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
PM3308-102M Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PM3308-102M-RC
PM3308-102M-RC
Bourns
FIXED IND 1MH 50MA 8.4 OHM SMD