PG0926.562NL FIXED IND 5.6UH 14A 4.1 MOHM SMD
Mfr Part #:
PG0926.562NL
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 5.6UH 14A 4.1 MOHM SMD
Stock on Request
PG0926.562NL Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
PG0926.562NL Description
Short technical summary and product information.