PG0077.282NLT FIXED IND 2.8UH 19A 4.2 MOHM SMD
Mfr Part #:
PG0077.282NLT
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 2.8UH 19A 4.2 MOHM SMD
Stock on Request
PG0077.282NLT Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
PG0077.282NLT Description
Short technical summary and product information.