PG0016.152NL FIXED IND 1.5UH 4A 16 MOHM SMD
Mfr Part #:
PG0016.152NL
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 1.5UH 4A 16 MOHM SMD
Stock on Request
PG0016.152NL Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
PG0016.152NL Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 1.5UH 4A 16 MOHM SMD