PFE850-12-054RA AC/DC CONVERTER 12V 5V 850W
Mfr Part #:
PFE850-12-054RA
Mfr Name: Bel Power Solutions
Bel Power Solutions
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 5V 850W
Stock on Request
PFE850-12-054RA Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Approval Agency
Current
Efficiency
Features
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Standard Number
Type
Voltage
PFE850-12-054RA Description
Short technical summary and product information.
AC/DC CONVERTER 12V 5V 850W
PFE850-12-054RA Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
PFE850-12-054RA Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PFE850-12-054NA
PFE850-12-054NA
Bel Power Solutions
AC/DC CONVERTER 12V 5V 850W