PFE1100-12-054RA AC/DC CONVERTER 12V 5V 1100W
Mfr Part #:
PFE1100-12-054RA
Mfr Name: Bel Power Solutions
Bel Power Solutions
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 5V 1100W
Stock on Request
PFE1100-12-054RA Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Approval Agency
Current
Efficiency
Features
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Standard Number
Type
Voltage
PFE1100-12-054RA Description
Short technical summary and product information.
AC/DC CONVERTER 12V 5V 1100W