PFC250-4530G AC/DC CNVRTR 5V 3.3V 2X12V 250W
Mfr Part #:
PFC250-4530G
Mfr Name: Bel Power Solutions
Bel Power Solutions
Description:
AC/DC CNVRTR 5V 3.3V 2X12V 250W
Stock on Request
PFC250-4530G Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Approval Agency
Current
Efficiency
Features
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Type
Voltage
PFC250-4530G Description
Short technical summary and product information.
PFC250-4530G Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
PFC250-4530G Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PFC250-4001
PFC250-4001
Bel Power Solutions
AC/DC CONVERTER 5V 3X12V 250W