PF0601.292NLT FIXED IND 2.9UH 2A 55 MOHM SMD
Mfr Part #:
PF0601.292NLT
Available from 1 distributors
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 2.9UH 2A 55 MOHM SMD
Total Stock: 589 pcs
PF0601.292NLT Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
589 pcs
589 pcs On Request 1 On Request On Request 1970-01-01 00:09:02 On Request On Request
PF0601.292NLT Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
PF0601.292NLT Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 2.9UH 2A 55 MOHM SMD