PF0601.123NL FIXED IND 12UH 1A 140 MOHM SMD
Mfr Part #:
PF0601.123NL
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 12UH 1A 140 MOHM SMD
Stock on Request
PF0601.123NL Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
PF0601.123NL Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 12UH 1A 140 MOHM SMD