PF0581.563NL FIXED IND 56UH 1A 199 MOHM SMD
Mfr Part #:
PF0581.563NL
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 56UH 1A 199 MOHM SMD
Stock on Request
PF0581.563NL Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
PF0581.563NL Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 56UH 1A 199 MOHM SMD
PF0581.563NL Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
PF0581.563NL Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PF0581.563NLT
PF0581.563NLT
Pulse Electronics
FIXED IND 56UH 1A 199 MOHM SMD