PF0560.333NLT FIXED IND 33UH 2.2A 93 MOHM SMD
Mfr Part #:
PF0560.333NLT
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 33UH 2.2A 93 MOHM SMD
Stock on Request
PF0560.333NLT Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
PF0560.333NLT Description
Short technical summary and product information.
PF0560.333NLT Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
PF0560.333NLT Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PF0560.333NL
PF0560.333NL
Pulse Electronics