PE-1008CD100KTT FIXED IND 10NH 1A 90 MOHM SMD
Mfr Part #:
PE-1008CD100KTT
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 10NH 1A 90 MOHM SMD
Stock on Request
PE-1008CD100KTT Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
PE-1008CD100KTT Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 10NH 1A 90 MOHM SMD
PE-1008CD100KTT Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
PE-1008CD100KTT Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PE-1008CM100KTT
PE-1008CM100KTT
Pulse Electronics
FIXED IND 10NH 1A 90 MOHM SMD