PDV20-31P-103B SLIDE POT 10K OHM 0.1W TOP 20MM
Mfr Part #:
PDV20-31P-103B
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
SLIDE POT 10K OHM 0.1W TOP 20MM
Stock on Request
PDV20-31P-103B Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Adjustment Type
Fader Type
Mounting Type
Power (Watts)
Resistance
Size
Tolerance
Travel Range
PDV20-31P-103B Description
Short technical summary and product information.
PDV20-31P-103B Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
PDV20-31P-103B Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PDV20-21P-103B
PDV20-21P-103B
Bourns