PDV20-21H-502A SLIDE POT 5K OHM 0.05W SIDE 20MM
Mfr Part #:
PDV20-21H-502A
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
SLIDE POT 5K OHM 0.05W SIDE 20MM
Stock on Request
PDV20-21H-502A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Adjustment Type
Fader Type
Mounting Type
Power (Watts)
Resistance
Size
Tolerance
Travel Range
PDV20-21H-502A Description
Short technical summary and product information.