PDV15-21P-103A SLIDE POT 10K OHM 0.05W TOP 15MM
Mfr Part #:
PDV15-21P-103A
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
SLIDE POT 10K OHM 0.05W TOP 15MM
Stock on Request
PDV15-21P-103A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Adjustment Type
Fader Type
Mounting Type
Power (Watts)
Resistance
Size
Tolerance
Travel Range
PDV15-21P-103A Description
Short technical summary and product information.