PDV15-21M-203B SLIDE POT 20K OHM 0.1W SIDE 15MM
Mfr Part #:
PDV15-21M-203B
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
SLIDE POT 20K OHM 0.1W SIDE 15MM
Stock on Request
PDV15-21M-203B Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Adjustment Type
Fader Type
Mounting Type
Power (Watts)
Resistance
Size
Tolerance
Travel Range
PDV15-21M-203B Description
Short technical summary and product information.