PCM120T-6R8M-D FIXED IND 6.8UH 16.6A 6.5OHM SMD
Mfr Part #:
PCM120T-6R8M-D
Mfr Name: TDK Electronics
TDK Electronics
Description:
FIXED IND 6.8UH 16.6A 6.5OHM SMD
Stock on Request
PCM120T-6R8M-D Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Ratings
Shielding
Size
Tolerance
Type
PCM120T-6R8M-D Description
Short technical summary and product information.