PCM120T-1R5N-D FIXED IND 1.5UH 35.2A 1.45OHM SM
Mfr Part #:
PCM120T-1R5N-D
Mfr Name: TDK Electronics
TDK Electronics
Description:
FIXED IND 1.5UH 35.2A 1.45OHM SM
Stock on Request
PCM120T-1R5N-D Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Ratings
Shielding
Size
Tolerance
Type
PCM120T-1R5N-D Description
Short technical summary and product information.