PB2020.223NL FIXED IND 22UH 8.1A 20 MOHM SMD
Mfr Part #:
PB2020.223NL
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 22UH 8.1A 20 MOHM SMD
Stock on Request
PB2020.223NL Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
PB2020.223NL Description
Short technical summary and product information.
PB2020.223NL Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
PB2020.223NL Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PB2020.223NLT
PB2020.223NLT
Pulse Electronics