PA4340.183NLT FIXED IND 18UH 2A 230 MOHM SMD
Mfr Part #:
PA4340.183NLT
Available from 1 distributors
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 18UH 2A 230 MOHM SMD
Total Stock: 1,751 pcs
PA4340.183NLT Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
1,751 pcs
1751 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request 2026-02-16 21:33:16
PA4340.183NLT Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Ratings
Shielding
Size
Tolerance
Type
PA4340.183NLT Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 18UH 2A 230 MOHM SMD